image

Gospodarstwo domowe


ProBio puder

Służy m.in. do tworzenia korzystnych warunków dla dominacji pożytecznych mikroorganizmów. Posiada właściwości organicznego nawozu, który uaktywnia pożyteczne mikroorganizmy przyśpieszając rewitalizację gleby. Wytwarzana próchnica dobrze magazynuje substancje pokarmowe zapobiegając ich wypłukaniu. ProBio puder rozkłada znajdujące się w glebie toksyny i pozostałości pestycydów.


Dawkowanie

Stosuje się go również do eliminacji zagrzybienia w pomieszczeniach. Po oczyszczeniu zagrzybionej powierzchni dokonujemy napraw i ponownego malowania z użyciem pudru. Do farb dodajemy 1% ProBio puder (PPC). 0,3 – 0,4 kg ProBio pudru na 100 m2. ProBio puder można stosować do mycia zębów, jako zasypkę dla niemowląt, puder na twarz czy dłonie. Praktykuje się mieszanie z kremem np. Nivea. ProBio puder (PPC) sprzyja dobrej kondycji zwierząt. Jest to możliwe dzięki temu, że posiada on zdolność absorbowania szkodliwych substancji. Stosowany w kuwetach dla zwierząt pochłania gazy m.in. amoniak obniżając w ten sposób emisję przykrego zapachu. Dobrym rozwiązaniem jest mieszanie go ze zwykłym granulatem toaletowym (jako 10-20% dodatek). Inną skuteczną metodą jest wykorzystanie go jako spodniej warstwy, na którą sypie się zwykły granulat.


ProBio puder (dodatek do materiałów budowlanych)

 • przeciwdziała objawom tzw. syndromu „chorego domu”, czyli absorbuje toksyczne substancje występujące w takich materiałach jak:
 • - farby,
  - lakiery,
  - kleje,
  - cement,
 • blokuje ich emisję do otoczenia.
 • eliminuje również wydzielane substancje toksyczne przez niektóre materiały budowlane lub wykończeniowe,
 • przyśpiesza procesy schnięcia materiałów budowlanych i spowalnia proces ich utleniania „starzenia się",
 • ogranicza szkodliwe promieniowanie emitowane przez materiały budowlane.

Dawkowanie

1-3% do przygotowywanego odpowiedniego materiału do użycia.


ProBio Ceramika

Umieść koraliki ceramiczne w wazonie, w którym trzymasz kwiaty, zapobiegnie to powstawaniu osadu na wewnętrznych ściankach wazonu i przedłuży świeżość kwiatów. Stosujemy 2-3 koraliki na wazon (dwulitrowy). Ceramiczne bransoletki zakładane (wystarczy na noc) na nogi - powyżej kostki, nadgarstków, czy też na szyję emitują długofalowe promieniowanie podczerwone przeciwdziałając sztywnieniu i przykur-czom kończyn, redukują ból i uczucie zmęczenia. ProBio Ceramika (koraliki) i Ema w zapobieganiu przykrym zapachom w lodówce, kredensie i szafkach na obuwie ProBio Ceramika (koraliki) przeciwdziałają nieprzyjemnym zapachom w lodówce i kredensie. Należy je umieszczać tam gdzie przechowujemy artykuły spożywcze wydzielające szczególnie intensywny zapach. Stosujemy 5-6 koralików na półkę. Wskazane jest także dodawanie niewielkiej ilości Ema (1-2 łyżki stołowe) do surówek i sałatek (przedłużają świeżość i poprawiają walory smakowe). Do mycia (w zależności od stopnia wykorzystania kubatury raz na 2 - 4 tyg.) lodówki stosujemy Ema w uwodnieniu 1:50. Kilka koralików umieścić w szafce na buty w celu usunięcia przykrego zapachu i wilgoci. Należy również umieścić 2-3 koraliki w każdym bucie po uprzednim zawinięciu ich w kawałek tkaniny. Opryskać buty wewnątrz roztworem Ema w uwodnieniu 1:9.


ProBio Ceramika (koraliki) w uzdatnianiu wody do picia

Stosujemy 4-5 szt. koralików na 2-3 litry wody. Po 3 godzinach woda jest gotowa do picia. Należy używać naczyń szklanych, ceramicznych lub plastikowych, a unikać aluminiowych. W wyniku synergicznego działania koralików woda ulega aktywacji energetycznej i nabiera cech wody ożywionej. ProBio ceramika (koraliki) pochłania również substancje zawarte w wodzie. Wypalona ceramika emituje promieniowanie podczerwone dalekiego zakresu o wysokiej emisyjności. Wrzucenie 4-5 szt. koralików ceramicznych do czajnika spowoduje, że na jego ściankach ograniczy się osadzanie kamienia.

ProBio Ceramika (koraliki) i Ema w praniu, zmywaniu oraz podnoszeniu wydajności cieplnej kuchenek gazowych, a także w utrzymaniu czystości i higieny domu.

Po zastosowaniu koralików cząsteczki wody stają się mniejsze, dzięki czemu efektywność procesu prania wzrasta. Włóż koraliki do woreczka lub skarpety wraz z kilkoma korkami w celu uniemożliwienia zalegania w dolnej części bębna pralki. Ważne jest, aby tak sporządzone zawiniątko utrzymywało się na powierzchni wody. Brud staje się łatwiejszy do usunięcia, a we wnętrzu pralki nie odkłada się kamień. Do płukania dolewamy ok. 50-70 ml Ema. Probiotyczne mikroorganizmy detoksykują pozostałości detergentów. Zalecamy szczególnie dla osób cierpiących na alergie.

Poprzez umieszczenie koralików nanizanych na żyłce w spłuczce wyeliminujemy korozję i zacieki na muszli. Osiągniemy jeszcze lepszy efekt dodając Ema w łącznej dawce 1 litr/1m3 przepływającej wody. Podobnie możemy postąpić z wanną, brodzikiem i zabrudzoną terakotą. Ema nadają się też do mycia okien, które spryskujemy roztworem w proporcji 1:1. Należy podkreślić, że dodatek Ema udrażnia trakcje kanalizacyjną i eliminuje zagniwanie nie dopuszczając do emisji odoru. Umieszczając pierścień wykonany z nanizanych na drut koralików wokół palnika gazowego podniesiemy wydajność termiczną naszej kuchenki - barwa płomienia palnika stanie się bardziej błękitna. Doskonałe efekty uzyskujemy stosując Ema do mycia naczyń. Do zmywarki w miejsce kostki wlewamy ok. 50 ml Ema. Jeśli naczynia myjemy np. Ludwikiem to mieszamy dany płyn z Ema 1:1. (temperatura wody do 40oC). Naczynia przypalone lub okopcone czyścimy samym Ema (bez rozcieńczania). Kominki i urządzenia do ich obsługi czyścimy podobnie. Ema dolewamy również do wody którą zmywamy stoły, ławy, lodówkę, itp. w ilości 2-3 łyżki stołowe na jedną miednicę z wodą do mycia (niechlorowaną). Do oczyszczania powietrza (po gościach, którzy palą papierosy, po przypaleniu np. mleka na kuchni itp.) lub mebli w tym tapicerowanych używamy Ema 1:20 (50 ml na 1 litr wody). Szczególnie zaleca się zamgławianie pomieszczeń w przypadku występowania dolegliwości alergicznych. Jeśli na naszych ścianach czy suficie pojawia się pleśń to te miejsca spryskujemy samymi Ema i po kilkunastu minutach ścieramy. Następnie miejsce oczyszczone ponownie zamgławiamy. Czynność tę wykonujemy co kilka miesięcy, aż do całkowitej likwidacji.

Stosowaniu Ema towarzyszy zapach zakwasu, przefermentowanych jabłek. Zapach ten nie wszystkim kojarzy się z tradycyjnymi podpiwkami i zakwasem czy też kiszonkami. Ważne jest to, że zawsze znika po kilkunastu minutach!!!

ProBio Ceramika (koraliki) rozgrzewa nasze ciało od środka. Zdarza się, że nawet gdy kąpiemy się w gorącej wodzie, nasze ciało pozostaje chłodne. Koraliki włożone do kąpieli emitują promieniowanie podczerwone dalekiego zakresu i pozwalają mu wniknąć w głąb naszego ciała. Sprawia to, że czujemy, jakby coś rozgrzało nas od środka. Ten rodzaj kąpieli zalecany jest osobom, które cierpią na:

 • zesztywnienie obręczy barkowej,
 • bóle mięśni,
 • bóle kręgosłupa,
 • zaburzenia krążenia krwi.


Koraliki w kąpieli można wesprzeć lub zastąpić dodatkiem 100 ml Ema. Ema poprzez swoje silne właściwości antyoksydacyjne mogą wpływać hamująco na procesy zapalne. Obserwacje własne z zastosowaniem Ema wskazują na skuteczność w niektórych dermatozach. Po zastosowaniu roztworu Ema na wykwity łuszczycowe u pacjentki, która dodatkowo odczuwała uporczywy świąd skóry, uzyskano całkowite ustąpienie uczucia świądu po 12 godzinach, a wykwity łuszczycowe uległy spłaszczeniu po tygodniu stosowania preparatu zewnętrznie, po 3-ch tygodniach ustapiły całkowicie. Świąd nie jest charakterystyczny dla łuszczycy, ale w około 20% przypadków towarzyszy wykwitom skórnym. Ogromne nadzieje, budzi więc zastosowanie Ema w atopowym zapaleniu skóry, gdzie uporczywy świąd skóry zawsze oprócz zmian rumieniowych towarzyszy objawom skórnym.

Podobne efekty uzyskano u kilku innych chorych na łuszczycę i łojotokowe zapalenie skóry, a także w pojedynczych przypadkach u chorych z kontaktowym zapaleniem skóry z podrażnienia i trądziku pospolitym. W przypadku trądzika pospolitego o średnim stopniu nasilenia, czas potrzebny na ustąpienie grudek rumieniowych był najdłuższy w porównaniu do innych schorzeń (7 tygodni). Nikt nie zgłaszał efektów ubocznych. Jest to zbyt mała grupa, by móc wyciągnąć obiektywne wnioski, dlatego też istnieje konieczność badań klinicznych. Zastosowanie Ema może okazać się skuteczną terapią wspomagającą, dzięki której skróceniu ulegnie czas i koszty leczenia.

Bardzo dobre efekty uzyskujemy płucząc włosy po farbowaniu wodą, a następnie roztworem Ema w proporcji 1:50. Czynność tę wykonywać po każdym myciu włosów - niezależnie czy się farbuje czy tylko myje.

Wszędzie gdzie mowa o użyciu Ema w domu jest to rozwiązanie najprostsze, ale dla wielu Pań uciążliwe z racji na specyficzny zapach wydzielany przez metabolity bakterii kwasu mlekowego. W niedługim czasie Ema zostanie zastąpiony nową generacją preparatu o nazwie Bio Klean specjalnie opracowanej kompozycji mikroorganizmów wraz z naturalnymi dodatkami specjalnie do domowego użytku i pozbawionej uciążliwego zapachu. Z kolei tam gdzie podejmowane są próby użycia Ema na skórze, lepiej jest korzystać z certyfikowanego suplementu diety SCD ProBiotica™, doskonale spełniającego te same funkcje. W trakcie badań jest specjalna nowa kompozycja mikroorganizmów do takiego użycia.

Kanał Plus

Mikrobiologiczny preparat wytworzony w naturalnym procesie fermentacji na bazie probiotycznych kultur matecznych. Zawiera specjalnie dobrane szczepy pożytecznych mikroorganizmów i ich metabolity.


Przeznaczony jest m.in. do

 • udrażniania trakcji kanalizacyjnych i rozsądzających,
 • higienizacji pomieszczeń,
 • rozkładu tłuszczów,
 • odsiarczania,
 • regeneracji złóż biologicznych w tym nasadzeń wierzby, trzciny i innych w oczyszczalniach przydomowych,
 • likwidacji emisji odorów w studzienkach kanalizacyjnych oraz w kompostowniach.

Kanał Plus® stosowany jest Metodą KWADRANT-EkosystEM.
image