Służy m.in. do tworzenia korzystnych warunków dla dominacji pożytecznych mikroorganizmów. Posiada właściwości organicznego nawozu, który uaktywnia pożyteczne mikroorganizmy przyśpieszając rewitalizację gleby. Wytwarzana próchnica dobrze magazynuje substancje pokarmowe zapobiegając ich wypłukaniu. ProBio puder rozkłada znajdujące się w glebie toksyny i pozostałości pestycydów.
Stosuje się go również do eliminacji zagrzybienia w pomieszczeniach. Po oczyszczeniu zagrzybionej powierzchni dokonujemy napraw i ponownego malowania z użyciem pudru. Do farb dodajemy 1% ProBio puder (PPC). 0,3 – 0,4 kg ProBio pudru na 100 m2. ProBio puder można stosować do mycia zębów, jako zasypkę dla niemowląt, puder na twarz czy dłonie. Praktykuje się mieszanie z kremem np. Nivea. ProBio puder (PPC) sprzyja dobrej kondycji zwierząt. Jest to możliwe dzięki temu, że posiada on zdolność absorbowania szkodliwych substancji. Stosowany w kuwetach dla zwierząt pochłania gazy m.in. amoniak obniżając w ten sposób emisję przykrego zapachu. Dobrym rozwiązaniem jest mieszanie go ze zwykłym granulatem toaletowym (jako 10-20% dodatek). Inną skuteczną metodą jest wykorzystanie go jako spodniej warstwy, na którą sypie się zwykły granulat.
1-3% do przygotowywanego odpowiedniego materiału do użycia.
Umieść koraliki ceramiczne w wazonie, w którym trzymasz kwiaty, zapobiegnie to powstawaniu osadu na wewnętrznych ściankach wazonu i przedłuży świeżość kwiatów. Stosujemy 2-3 koraliki na wazon (dwulitrowy). Ceramiczne bransoletki zakładane (wystarczy na noc) na nogi - powyżej kostki, nadgarstków, czy też na szyję emitują długofalowe promieniowanie podczerwone przeciwdziałając sztywnieniu i przykur-czom kończyn, redukują ból i uczucie zmęczenia. ProBio Ceramika (koraliki) i Ema w zapobieganiu przykrym zapachom w lodówce, kredensie i szafkach na obuwie ProBio Ceramika (koraliki) przeciwdziałają nieprzyjemnym zapachom w lodówce i kredensie. Należy je umieszczać tam gdzie przechowujemy artykuły spożywcze wydzielające szczególnie intensywny zapach. Stosujemy 5-6 koralików na półkę. Wskazane jest także dodawanie niewielkiej ilości Ema (1-2 łyżki stołowe) do surówek i sałatek (przedłużają świeżość i poprawiają walory smakowe). Do mycia (w zależności od stopnia wykorzystania kubatury raz na 2 - 4 tyg.) lodówki stosujemy Ema w uwodnieniu 1:50. Kilka koralików umieścić w szafce na buty w celu usunięcia przykrego zapachu i wilgoci. Należy również umieścić 2-3 koraliki w każdym bucie po uprzednim zawinięciu ich w kawałek tkaniny. Opryskać buty wewnątrz roztworem Ema w uwodnieniu 1:9.
Stosujemy 4-5 szt. koralików na 2-3 litry wody. Po 3 godzinach woda jest gotowa do picia. Należy używać naczyń szklanych, ceramicznych lub plastikowych, a unikać aluminiowych. W wyniku synergicznego działania koralików woda ulega aktywacji energetycznej i nabiera cech wody ożywionej. ProBio ceramika (koraliki) pochłania również substancje zawarte w wodzie. Wypalona ceramika emituje promieniowanie podczerwone dalekiego zakresu o wysokiej emisyjności. Wrzucenie 4-5 szt. koralików ceramicznych do czajnika spowoduje, że na jego ściankach ograniczy się osadzanie kamienia.
Po zastosowaniu koralików cząsteczki wody stają się mniejsze, dzięki czemu efektywność procesu prania wzrasta. Włóż koraliki do woreczka lub skarpety wraz z kilkoma korkami w celu uniemożliwienia zalegania w dolnej części bębna pralki. Ważne jest, aby tak sporządzone zawiniątko utrzymywało się na powierzchni wody. Brud staje się łatwiejszy do usunięcia, a we wnętrzu pralki nie odkłada się kamień. Do płukania dolewamy ok. 50-70 ml Ema. Probiotyczne mikroorganizmy detoksykują pozostałości detergentów. Zalecamy szczególnie dla osób cierpiących na alergie.
Poprzez umieszczenie koralików nanizanych na żyłce w spłuczce wyeliminujemy korozję i zacieki na muszli. Osiągniemy jeszcze lepszy efekt dodając Ema w łącznej dawce 1 litr/1m3 przepływającej wody. Podobnie możemy postąpić z wanną, brodzikiem i zabrudzoną terakotą. Ema nadają się też do mycia okien, które spryskujemy roztworem w proporcji 1:1. Należy podkreślić, że dodatek Ema udrażnia trakcje kanalizacyjną i eliminuje zagniwanie nie dopuszczając do emisji odoru. Umieszczając pierścień wykonany z nanizanych na drut koralików wokół palnika gazowego podniesiemy wydajność termiczną naszej kuchenki - barwa płomienia palnika stanie się bardziej błękitna. Doskonałe efekty uzyskujemy stosując Ema do mycia naczyń. Do zmywarki w miejsce kostki wlewamy ok. 50 ml Ema. Jeśli naczynia myjemy np. Ludwikiem to mieszamy dany płyn z Ema 1:1. (temperatura wody do 40oC). Naczynia przypalone lub okopcone czyścimy samym Ema (bez rozcieńczania). Kominki i urządzenia do ich obsługi czyścimy podobnie. Ema dolewamy również do wody którą zmywamy stoły, ławy, lodówkę, itp. w ilości 2-3 łyżki stołowe na jedną miednicę z wodą do mycia (niechlorowaną). Do oczyszczania powietrza (po gościach, którzy palą papierosy, po przypaleniu np. mleka na kuchni itp.) lub mebli w tym tapicerowanych używamy Ema 1:20 (50 ml na 1 litr wody). Szczególnie zaleca się zamgławianie pomieszczeń w przypadku występowania dolegliwości alergicznych. Jeśli na naszych ścianach czy suficie pojawia się pleśń to te miejsca spryskujemy samymi Ema i po kilkunastu minutach ścieramy. Następnie miejsce oczyszczone ponownie zamgławiamy. Czynność tę wykonujemy co kilka miesięcy, aż do całkowitej likwidacji.
Stosowaniu Ema towarzyszy zapach zakwasu, przefermentowanych jabłek. Zapach ten nie wszystkim kojarzy się z tradycyjnymi podpiwkami i zakwasem czy też kiszonkami. Ważne jest to, że zawsze znika po kilkunastu minutach!!!
ProBio Ceramika (koraliki) rozgrzewa nasze ciało od środka. Zdarza się, że nawet gdy kąpiemy się w gorącej wodzie, nasze ciało pozostaje chłodne. Koraliki włożone do kąpieli emitują promieniowanie podczerwone dalekiego zakresu i pozwalają mu wniknąć w głąb naszego ciała. Sprawia to, że czujemy, jakby coś rozgrzało nas od środka. Ten rodzaj kąpieli zalecany jest osobom, które cierpią na:
Mikrobiologiczny preparat wytworzony w naturalnym procesie fermentacji na bazie probiotycznych kultur matecznych. Zawiera specjalnie dobrane szczepy pożytecznych mikroorganizmów i ich metabolity.